Kastlová okna a repliky historických kastlových oken

kastlova_okna
Kastlová okna, někdy nazývaná jako špaletová, jsou využívána zejména u památkových a historických budov, ale také například u srubů a chat. Dnešní kastlová okna mají velmi dobré izolační vlastnosti. Naše firma vyrábí kastlová okna na míru. Okna mohou být doplněna okrasnými prvky (klapačky, hlavice, poutce) dle Vašeho návrhu. Venkovní křídlo je osazeno dvojsklem a vnitřní křídlo jednoduchým sklem. Samozřejmostí je těsnění jak na vnějším křídle, tak na vnitřním.

Zasklení

Pro lepší tepelnou izolaci volíme zasklení vnějšího křídla izolačním dvojsklem 4-8-4. Vnitřní křídlo je nejčastěji zaskleno 4 mm silným sklem. Na přání mohou být obě křídla zasklena izolačním dvojsklem 4-8-4. Je možné použít i ornamentální sklo dle přání zákazníka.

Kování

Závěsy - Naše okna jsou standardně osazena seřiditelnými závěsy v různých barevných provedeních. Design závěsů je možné vybrat z jednoduchých či okrasných druhů závěsů dle přání zákazníka.
zaves
Skoby - Skoby zadržují křídla středového srazu proti otevření. Je možné vybírat z více druhů a barevných odstínů.
skoba
Dorazy - Zabraňují narážení oken o sebe a jejich následnému poškození. Je možné opět vybírat z více designových a barevných kombinací.
doraz
Olivy, půlolivy, obrtlíky - Vyrábí se ve více provedeních od jednoduchých až po zdobené.
pulolivarozvora
Okapnice
Využíváme dřevěné okapnice pro celkově lepší vzhled špaletového okna.

Příčky
Standardně používáme jednoduchý design klapaček a příček (jemné zaoblení). Na přání jsme schopni vyrobit ozdobné hlavice, klapačky, poutce a příčky. Je možné vyhotovit také repliky původních vzorů.

Materiál
Špaletová okna vyrábíme stejně jako EUROokna ze smrku. Na přání je možné zvolit i jiné materiály jako je dub, borovice, modřín, jasan.