Materiál

Základem je třívrstvý lepený hranol z absolutně čistého radiálního řeziva bez suků a vad, který zajišťuje vynikající mechanické a fyzikální vlastnosti. Stavební hloubka nabízených hranolů se pohybuje od 68 do 78 mm. EUROhranol může být napojovaný (levnější varianta), nebo ve fixních délkách bez napojování. Nejvíce používané dřeviny jsou smrk a dub. Na přání jsme schopni zajistit výrobu oken i v jiných dřevinách jako borovice, modřín a meranti.

Smrk
mat_smrk
Nejpoužívanější dřevina pro výrobu dřevěných oken a dveří. Dobře se moří, barví a lakuje. Smrkové dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé s výrazně barevně odlišnými vrstvami dřeva jarního a letního letokruhu, dřevo je lehké, pružné a pevné, pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu dřevěných oken nejvíce používané.

Borovice
mat_borovice
Má vyšší obsah pryskyřice, charakteristická je zvýrazněná struktura a kresba dřeva. Dřevo je lehké, pružné a pevné.


Meranti
mat_meranti
Nejžádanější tropická dřevina pro výrobu oken a dveří v Evropě. Jádro má červenohnědé zbarvení od světlejších až po tmavé tóny. Polotvrdé dřevo s velice malou objemovou roztažností a vysokou tvarovou stálostí. Odolné proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním.Dub
mat_dub
Řekne - li se dub, hned každému z nás před očima vyvstane mohutnost a vážnost, kterou si tento strom zaslouží. Dub je právem považován za krále mezi stromy. Jeho dřevo je tvrdé, těžké, velmi pevné, pružné a velmi trvanlivé i v našem střídavém prostředí.