Parapety

Vnější

Venkovní parapety jsou vysoce kvalitní a elegantní. Vyrábějí se ze slitiny hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled. Přední zaoblený hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Hodí se jak k dřevěným EUROoknům, tak i k plastovým oknům.
Povrch tažených hliníkových parapetů je opatřen ochrannou plastovou fólií, která se po montáži odstraní. Pokud nejsou hotové veškeré zednické nebo jiné práce, které by mohly způsobit mechanické nebo chemické poškození parapetu, ochranná fólie se na parapetu ponechává. U eloxovaných parapetů je nutné dávat maximální pozor na chemické poškození (omítka a další materiál s obsahem vápna nebo jiných chemických prvků mohou narušit povrch parapetů)!

Vnejsi_parapety

Vnitřní

Interiérové parapety jsou barevně i tvarově stálé, odolné vůči vodě a výborně odolávájí mechanickému poškození. Jedná se o parapety dřevotřískové s nosem. Je možno si vybrat z více barevných kombinací a imitací dřeva.