Povrchová úprava

 

Povrchová úprava je prováděna vodouředitelnými barvami PAINTTEX. Tyto barvy vyráběné na bázi akrylátových pryskyřic, jsou vysoce odolné proti UV záření, povětrnostním podmínkám a svou pružností zaručují efektivní ochranu proti trhlinám a odtržení laku. Impregnace a mezivrstva se nanáší formou máčení. Silnovrstvá lazura se nanáší vysokotlakým nástřikem v široké paletě barev i RAL vzorníků. Skladba lazurovacího laku na bázi vody je mimořádně kvalitní a trvanlivá, to prokázaly výsledky výzkumných ústavů. Obavy z nutnosti budoucího natírání oken již patří k minulosti. Při poškození barvy, lze část okna téměř neznatelně opravit. Vícevrstvá povrchová úprava zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. 

 

painttex

 

Jde o třístupňový systém ochrany:

 

  1. Barevná impregnace - jedná se o vodou ředitelný základ na bázi trimerní směsi. Zvláště hluboce působící napojovací můstek pro optimální přilnavost finální vrstvy. Je rozhodující složkou pro výsledný barevný odstín okna, omezuje změny zbarvení finální vrstvy a zlepšuje vzhled povrchu. Je nanášena máčením, čímž je zajištěno 100% pokrytí celého povrchu výrobku včetně všech koutů a spár.
  2. Intermédio - je  transparentní vysoce plnivá mezivrstva na bázi polymerů, která velmi dobře plní póry a zamezuje pronikání vlhkosti a tím dřevo chrání proti houbám, plísním a  značně prodlužuje jeho životnost. Zlepšuje optimální přilnavost finální vrstvy. Nanáší se taktéž metodou máčení.
  3. Plnič - všechny V spáry a čelní dřevo se ošetří tzv. plničem pórů, což je vysoce elastický tmel (nikoliv silikonový), který je hydrofobní a zabraňuje vnikání vlhkosti spárami do dřeva. Tímto ošetřením je razantně prodloužena životnost povrchové úpravy i celého výrobku.
  4. Lazura - je finální vrstva s tloušťkou 300 mikronů, která se nanáší vysokotlakým stříkáním. Vytváří kolem celého okna ochrannou vrstvu, která odolává povětrnostním vlivům, nepodléhá křehnutí, je pružná, pohybuje se s dřevem, a proto nepraská. Pigmenty v lazurách odrážejí přes 99% UV záření dříve, než dojde k jeho vniknutí do dřeva.

 

 

Painttex barvaPlnic
Udržování povrchové úpravy:

Udrzovac povrchove upravy
K prodloužení životnosti barvy je dobré ošetřovat její povrch tzv. udržovací sadou. Jedná se o jednoduchou a nenáročnou operaci, kdy se venkovní strana okna ošetří speciálním přípravkem, který se nanáší hadříkem. Takto provedená údržba zacelí mikrotrhliny např. po kroupách a obnoví hedvábný lesk a celkově oživí povrchovou úpravu. Výrobce barev doporučuje takovou údržbu oken provést minimálně 1x nebo 2x ročně.