Okapnice Gutmann THERMO

Okapnice je vyrobena kombinací kvalitního eloxovaného hliníku a gumových koncovek. Výborně odolává povětrnostním vlivům a tím dokonale chrání okno proti nepříznivým vlivům okolního prostředí. Na oknech jsou osazeny 2 druhy okapnic:

Rámová okapnice

Ramova okapnice
Zajišťuje dokonalý odvod srážkové vody z konstrukce oken a současně chrání spodní vlys rámu před poškozením vlivem povětrnostních podmínek. Při působení extrémních podmínek , kdy prší přímo na plochu skla, dokáže okapnice během jedné minuty odvést až 30 litrů vody. Tato schopnost je důležitá zejména pro zabránění průsaku nahromaděné vody oknem do interiéru a do konstrukce samotného okna, kde by voda způsobila nevratné změny vlastností okna. Přerušuje také tepelné mosty.

Křídlová okapnice

Kridlova okapnice
Chrání nejexponovanější část dřevěných oken - spodní profil křídla - proti dešťové vodě, sněhovým vločkám a námraze. Celoročně stíní tuto namáhanou část proti dopadajícímu UV záření. Brání střídavému působení těchto elementů na povrchovou úpravu dřeva a chrání tak před nevratnými změnami struktury nátěru. Velmi výrazně tak prodlužuje životnost povrchové úpravy.

Barevná provedení

  • Elox hnědá
  • Elox bílá
  • Elox stříbrná
  • Elox bronzová (nejpoužívanější)